آب در راه همدان

وزیر نیرو در تشریح مسئله آب‌رسانی به همدان گفت: ابرپروژه آب‌رسانی به شهر همدان ۱۷ سال است که شروع شده و تا شهریور سال ۱۴۰۰ و پیش از شروع دولت سیزدهم، تنها ۳۰ درصد پیشرفت داشت، اما با تاکید انجام‌گرفته، این پروژه در فهرست طرح‌های ویژه قرار گرفت و در حال حاضر به مراحل بهره‌برداری نزدیک شده است.
آب در راه همدان

به گزارش صنعت نویس،علی اکبر محرابیان، در گفت‌وگویی تلویزیونی با اشاره به شرایط تامین آب و برق در سال گذشته اظهار کرد: در طول یک سال گذشته پروژه‌های آب‌رسانی به صورت گسترده در سه بخش به مرحله اجرا رسیده و اکنون در نقطه‌ای هستیم که پروژه‌های آب‌رسانی به صورت سلسله‌وار و پیاپی به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی با بیان اینکه مردم خاطرشان هست که سال گذشته هم در بخش آب و هم در بخش برق مشکلات زیادی وجود داشت، گفت: با شروع فعالیت دولت سیزدهم و تاکید رئیس‌جمهور بر مسئله آب شرب، توسعه زیرساخت‌های آبی کشور در سه بخش اَبَر پروژه‌های آب‌رسانی، پروژه‌های آب‌رسانی شهری و آب‌رسانی به روستاها در قالب جهاد آب‌رسانی در دستورک ار قرار گرفت.

وی افزود: در طول یک سال گذشته پروژه‌های آب‌رسانی به صورت گسترده در سه بخش یاد شده به مرحله اجرا رسیده و اکنون در نقطه‌ای هستیم که پروژه‌های آب‌رسانی به صورت سلسله‌وار و پیاپی به بهره‌برداری خواهد رسید.

وزیر نیرو در تشریح پروژه‌های آب‌رسانی گفت: مردم شاهد بودند که پس از مشکل ایجادشده در شهرکرد ۴ خط اضطراری در قالب یک حرکت جهادی طی کمترین زمان ممکن اجرا شد.

محرابیان در بیان عناوین طرح‌های آبی که به صورت پیاپی افتتاح می‌شود تصریح کرد: طرح غدیر، طرح آب‌رسانی به همدان، پروژه آب‌رسانی یزد، پروژه آب‌رسانی به بابل، برای بهره‌برداری در دستورکار قرار گرفته و اخیرا نیز در قزوین پروژه آب‌رسانی به مردم آبیک افتتاح شد.

وی ادامه داد: ابر پروژه آب‌رسانی به همدان ۱۴۵ کیلومتر طول دارد که فاز اول آن مسئله آب شرب همدان را به صورت بلندمدت حل خواهد کرد، بر این اساس تا این لحظه خط انتقال تکمیل شده و هم اکنون نصب تجهیزات نظیر شیرها در دستور کار است.

محرابیان در پایان گفت: با تاکید ریاست جمهوری طرح‌های آب‌رسانی نظیر احیای دریاچه ارومیه، احیای آبی زاینده رود و سایر طرح‌ها در دستور کار قرار گرفته و دولت برای حل پایدار مسئله آب برنامه دارد.
منبع: وزارت نیرو

برچسب‌ها :

افزودن نظر جدید