محمدرضا عارف در دیدار اعضای فراکسیون خط امام(ره) مجلس هشتم:

کسانی که عقبه‌ای در انقلاب ندارند جمهوریت نظام را زیر سوال می‌برند/دولت در حوزه معیشتی در کوتاه مدت اقدامات اساسی انجام دهد

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام کم اهمیت دانستن رای و نظر مردم در اداره کشور را مصداق بارز زیر سوال بردن جمهوریت نظام دانست و تاکید کرد: اگر کسانی که عقبه‌ای در انقلاب اسلامی ایران ندارند بخواهند نقش تاثیر گذار مردم در اداره کشور را کم اهمیت جلوه دهند و نگاه قیم مابانه به مردم داشتند باشند بدانند نظام جمهوری اسلامی با رای و نظر مردم استقرار پیدا کرد و با همراهی همین مردم راه خود را ادامه خواهد داد.
کسانی که عقبه‌ای در انقلاب ندارند جمهوریت نظام را زیر سوال می‌برند/دولت در حوزه معیشتی در کوتاه مدت اقدامات اساسی انجام دهد

به گزارش امید،دکتر محمدرضا عارف در دیدار جمعی از اعضای فراکسیون خط امام(ره) مجلس  هشتم با اشاره به نقش مردم در پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تأکید کرد: اگر مردم همراه نظام و انقلاب نبودند مطمئنا با چالش‌های مختلفی رو به رو بودیم ولی مردم صاحب اصلی انقلاب هستند و  در تمامی دوران‌ها همراه و پشتیبان نظام بودند و اکنون هم  تنها راه موفقیت در عرصه بین‌المللی تکیه بر ملت در داخل است .
وی مهمترین راه جذب همراهی و رضایت مردم را عمل به تمامی اصول قانون اساسی دانست و افزود: متاسفانه دیده می شود عده‌ای که عقبه ای در انقلاب اسلامی ایران نداشتند میدان‌داری می‌کنند و اصل جمهوریت نظام را زیر سوال می‌برند مگر این عده خود در برخی از انتخابات با رای مردم به عضویت برخی مجالس درنیامده‌اند حال چگونه مدعی کم اهمیت بودن رای مردم می‌شوند؟
رئیس بنیاد امید ایرانیان  با اشاره در پیش بودن ایام سالگرد ارتحال امام خمینی با گرامیداشت یاد و خاطره رهبر فقید انقلاب ،یادآور شد: امام(ره) با توجه به اعتقادی که به جمهوریت نظام داشتند با کسانی که طرح خلافت اسلامی را در آغاز پیروزی انقلاب مطرح می‌کردند برخورد کردند و به رأی مردم احترام ‌گذاشتند.
عارف همچنین بر ضرورت همگرایی بین اصلاح طلبان تاکید کرد و گفت: اصلاح طلبان  در انتخابات مجلس آینده باید با برنامه وارد عرصه انتخابات شوند و با همگرایی میان جریان‌های مختلف اصلاح‌طلبی  و دوری از تفرقه و چند دستگی در اندیشه پیروزی قاطع در انتخابات مجلس باشند.
وی به تلاش برای اختلاف‌افکنی میان اصلاح‌طلبان و دولت تدبیر و امید اشاره کرد و گفت: در نقد دولت باید جانب انصاف را رعایت کرد و در نظر داشت که این دولت در چه شرایطی روی کار آمد و میراث دار چه نابسامانی های بوده است مجموعه دولت در حال خدمت رسانی به مردم است البته انتظار این است در حوزه معیشتی در کوتاه مدت اقدامات مهم و اساسی صورت گیرد.
عارف همچنین در واکنش به اظهارات حاضرین در جلسه درباره نقش کناره گیری وی در پیروزی دکتر روحانی ،خاطرنشان کرد:آنچه در انتخابات سال گذشته از سوی من صورت گرفت اقدامی آگاهانه  و انجام وظیفه در قبال نظام و مردم بود.
در این دیدار اعضای فراکسیون خط امام(ره) مجلس هشتم مباحثی درخصوص نقش آفرینی بیشتر دکتر عارف در جبهه اصلاحات و ضرورت حضور موثر در انتخابات مجلس آینده مطرح کردند.

افزودن نظر جدید