واکنش مدیرعامل سایپا به خبر برکناری اش

مدیرعامل سایپا در مورد نوسازی ناوگان فرسوده تجاری گفت: با اقدامات انجام شده پیش‌بینی می‌شود به زودی ۸ هزار دستگاه خودروی سنگین وارد ناوگان حمل و نقل شود.
واکنش مدیرعامل سایپا به خبر برکناری اش

محسن قاسم جهرودی امروز در حاشیه مراسم افتتاح هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت در جمع خبرنگاران گفت: من هنوز در سمت خود در سایپا عهده‌دار وظایفم هستم و مسائلی که در مورد رفتن من از سایپا مطرح می‌شود، شایعه است. مدیرعامل سایپا گفت: تا روزی که روی این صندلی هستم، از صندلی سایپا برای ماندن روی آن هزینه نخواهم کرد و اجازه نخواهم داد کسی از آن صندلی برای مطامع خودش استفاده کند. وی در مورد نوسازی ناوگان فرسوده تجاری سنگین، گفت: دولت به جد روی این موضوع حساس است و در جلسات مختلف، کار عملیاتی شده و با استراتژی و خط مشی، نوسازی ناوگان فرسوده تجاری به جدیت در حال تعقیب است و امیدوارم تا آخر این ماه ۸ هزار خودرو را ثبت سفارش کنیم و کارهای اجرایی را برای ورود به ناوگان انجام دهیم.

مدیرعامل سایپا بیان داشت: با انجام مراحل بانکی می‌توانیم ۸ هزار دستگاه خودروی جایگزین ولوو را با به روزترین تکنولوژی دنیا وارد ناوگان حمل و نقل کنیم. وی در پاسخ به این سؤال که با خروج شرکت کامیون‌سازی ولوو از ایران این اقدامات چگونه انجام خواهد شد، گفت: قطب‌های جدید خودروسازی در دنیا شکل گرفته است و این قطب‌ها با هزینه‌های بسیار پایین و کیفیت بسیار بالا تولید می‌کنند. جهرودی اظهار داشت: ما این قطب‌ها را شناسایی کرده‌ایم، درست است که ولوو از ایران رفته و خط مشی آنها کار کردن با ما نیست،‌ اما به هر حال با خودروسازان دیگر مذاکراتی را داشته‌ایم و در مورد ۸ هزار خودروی سنگین با آنها مذاکرات را نهایی کرده‌ایم، کارها در وزارت صنعت انجام شده و منتظر حل شدن مسائل بانکی هستیم.

مدیرعامل سایپا در مورد قیمت خودروهای تولیدی این شرکت گفت: در مورد قیمت‌ها ما تابع وزارت صنعت، معدن و تجارت هستیم و اتفاقاتی که افتاده باعث نشده که خودروسازها به صورت شخصی و رأسی برای افزایش قیمت عمل کنند. جهرودی با تأکید بر اینکه تاکنون افزایش قیمتی نداشته‌ایم، گفت:‌ منتظر ابلاغ استراتژی جدید سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در مورد قیمت‌ها هستیم. وی همچنین در خصوص طرح‌های افزایش کیفیت در گروه خودروسازی سایپا گفت: مسئله تحریم موضوع کوچکی نیست، ما پول داریم، اما در دنیا پول ما را نمی‌پذیرند. وی افزود: به هر حال بعضی شرکت‌ها تشخیص داده‌اند که با ما در این برهه کار نکنند، اما ما تمام تلاش خود را برای بقای خودمان خواهیم داشت. وی اظهار داشت: واقعیت این است که ما امروز تمرکزمان را بر روی نخبگان کشور گذاشته‌ایم، در حالی که تاکنون از نخبگان غفلت شده بود. وی گفت: گروه خودروسازی سایپا دست مودت به سوی نخبگان بلند کرده و این نخبگان کسانی هستند که چهل سال دست این نظام را فشرده‌اند. مدیرعامل سایپا اظهار داشت:‌ امروز این افراد در کنار ما قرار گرفته‌اند و خبر خوش من این است که E.C.U یکی از پیشرفته‌ترین و تکنولوژیک‌ترین قطعه خودرو خودکفا شده و این عملیات طی ۳.۵ ماه انجام شده است. جهرودی بیان داشت:‌ تحریم می‌تواند ما را به عقب بیندازد و می‌تواند زمان کشور را بگیرد، اما نمی‌تواند این ملت را متوقف کند و این پیام گروه خودروسازی سایپا برای تمام بدخواهان مملکت است.

فارس

برچسب‌ها :

افزودن نظر جدید


Fatal error: Class CToolsCssCache contains 1 abstract method and must therefore be declared abstract or implement the remaining methods (DrupalCacheInterface::__construct) in /home2/sanatnevis/public_html/sites/all/modules/drupal/ctools/includes/css-cache.inc on line 52