معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی تغییر کرد

وزیر آموزش و پرورش درآئین تکریم و معارفه معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی گفت: مدیریت بهینه منابع تنها راه خروج از چالش‌های آموزش و پرورش است.

به گزارش ایلنا، محمد بطحایی درآئین تکریم و معارفه معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی ، در ساختمان شهید رجایی، گفت: امروزه سازمان‌های عمومی مانند آموزش و پرورش که ماموریت شان ، خدمت به عموم مردم است همواره با دو چالش روبرو هستند اول افزایش سطح انتظارات و توقعات از این دستگاه ها و دوم کمبود منابع مالی کافی برای انجام فعالیت هاست.

او افزود: در چنین دستگاه هایی هرقدر امکانات افزایش یابد دامنه ماموریت ها نیزگسترده می‌شود و تنها پاسخ به 2 چالش کمبود منابع و افزایش انتظارات ، مدیریت بهینه منابع است .

بطحایی ادامه داد : درآموزش و پرورش منابع مالی قابل توجه است اما بهره وری مناسب از این منابع صورت نمی گیرد و ممکن است گاهی اوقات اتلاف منابع را نیز شاهد باشیم . بنابراین همه باید برای افزایش بهره وری تلاش کنند .

او آموزش و پرورش را یکی از متمرکزترین سازمان‌های کشور خواند و گفت: باید پذیرفت روش‌های سنتی مرسوم ، دیگر درآموزش و پرورش پاسخگو نیست پس تمرکزرا بایدکاهش داد زیرا ادامه روش های مدیریتی فعلی درآموزش و پرورش ، کاهش کیفیت را نیزدر پی خواهد داشت.

وزیرآموزش و پرورش گفت : هنر مسئولین درآموزش و پرورش باید این باشد که با طراحی روش های جدید، بهره وری از منابع را افزایش دهند و برای ورود به این عرصه نیازمند جرأت و جسارت هستیم زیرا سیستم به روش های سنتی عادت کرده است و ممکن است در برابر تغییرات مقاومت کند. البته هیچ روش سنتی را قبل از جایگزین کردن روش نوین کنار نخواهیم گذاشت.

او ادامه داد: از زحمات چند ماهه آقای فرزانه سپاسگزاری می کنم و ایشان را فردی حرفه ای ، متخصص ، پاک دست و خداترس می دانم و ازآقای الهیار می خواهم مسیری که آقای فرزانه درخصوص تمرکززدایی ، بودجه ریزی عملیاتی ، قیمت تمام شده و مدرسه محوری آغاز نموده است را ادامه دهد .

بطحایی، الهیار را فردی مجرب درحوزه توسعه مدیریت دانست و گفت: مجلس شورای اسلامی او را به عنوان یک کارشناس مورد قبول و مورد وثوق می شناسد بنابراین انتظار می رود با تسلطی که وی بر برنامه ششم توسعه دارد شاهد مشکلات کمتری در آموزش و پرورش باشیم .

او مدرسه محوری، تمرکز زدایی، تامین منابع با روش های جدید و پرهیز از به کارگیری روش های سنتی را ازجمله سیاست های آموزش و پرورش در دولت دوازدهم دانست.

برچسب‌ها :

افزودن نظر جدید