مشکل بیمه‌ای شاغلان دورکار حل شد

سازمان تامین اجتماعی که اخیرا به واسطه شیوع کرونا شاغلان دورکار را از خدمات بیمه ای منفصل کرده بود در راستای تسهیل شرایط این مشکل را مرتفع کرد.

سازمان بیمه تامین اجتماعی اخیرا با مراجعه به بنگاه ها و شرکتها افرادی که به واسطه شیوع کرونا دورکار شده اند را به منزله انفصال از کار تلقی کرده و بنگاه ها را جریمه و بیمه افراد دورکار با مشکل مواجه می کرد.

در همین راستا علی فیروزی رئیس مرکز مطالعات، پایش و بهبود فضای کسب و کار وزارت اقتصاد در نامه ای به معاون این سازمان خواستار رفع مشکل ایجاد شده برای بیمه شدگان به واسطه دورکاری شد.

در این نامه آمده است: پیرو مذاکره صورت گرفته در حاشیه سی و نهمین نشت هیأت مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار مورخ ۱۳۹۹/۰۴/۲۹، به استحضار می رساند بر اساس موارد منعکس شده توسط فعالان بخش خصوصی و کسب و کارها، با توجه به بروز بیماری کووید ۱۹ و ارجحیت استفاده از سرمایه انسانی به صورت دورکار تکمیل لیست بیمه توسط بازرسین محترم دچار مشکلاتی مانند شبهه انفصال از خدمت افراد دورکار یا دورکار بودن افراد منفصل از خدمت، شده است

با توجه به موافقت جنابعالی، خواهشمند است دستور فرمایید ضمن ابلاغ راهکار مقتضی در قالب دستورالعمل داخلی به همکاران آن سازمان، این مرکز را از نتایج حاصل از آن آگاه نمایند.
فارس

برچسب‌ها :

افزودن نظر جدید