قیمت گاز طبیعی به پایین‌ترین رقم طی ۲۵ سال گذشته رسید

قیمت گاز طبیعی به پایین‌ترین رقم طی 25 سال گذشته رسید قیمت گاز طبیعی ۷.۸ درصد کاهش یافته و به ۱.۴۷ دلار در هر میلیون بی. تی. یو (واحد اندازه گیری انگلیسی) در معاملات امروز رسیده است.
قیمت گاز طبیعی به پایین‌ترین رقم طی ۲۵ سال گذشته رسید

صنعت نویس: به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از هفته‌نامه مالی بارونز، به دنبال انتشار یک گزارش بدبینانه در مورد ذخایر گاز طبیعی در روز پنج شنبه، قیمت این محصول سقوط کرد و به پایین ترین رقم از 1995 رسید.

قیمت گاز طبیعی 7.8 درصد کاهش یافته و به 1.47 دلار در هر میلیون بی. تی. یو (واحد اندازه گیری انگلیسی) در معاملات امروز رسیده است. آخرین باری که قیمت گاز طبیعی به کمتر از 1.50 دلار رسیده بود، اوت 1995 بود. گاز طبیعی در آن زمان 1.47 دلار معامله می‌شد. پایین ترین سطح قیمتی که برای گاز طبیعی ثبت شده 1.05 دلار سال 1992 است.

سهام شرکتهای تولید کننده گاز هم رو به کاهش است. سهام شرکت «ساوت وسترن انرژی» 2.4 درصد پایین آمده و سهام «کابوت اویل اند گس» 3 درصد کاهش یافته است.

وزارت اطلاعات انرژی آمریکا گزارش داد این کشور طی هفته اخیر 120 میلیارد فوت مکعب گاز به ذخایر خود اضافه کرده است. اس پی گلوبال پلتس پیش بینی کرده ذخایر گازی 107 میلیارد فوت مکعب افزایش یابد. ذخایر گازی در حال حاضر بیش از سه تریلیون فوت مکعب است که 739 میلیارد فوت مکعب نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

افزایش حفاری نفت در آمریکا طی چند سال گذشته و افزایش تولید گاز طبیعی استخراج شده همراه با این نفت، باعث عرضه مازاد گاز طبیعی در بازارهای جهانی شده است. در برخی مناطق حجم گاز طبیعی تولید شده آنقدر بالاست که تولیدکنندگان ترجیح می دهند این گاز را به جای فروختن بسوزانند.

برچسب‌ها :

افزودن نظر جدید