دستور آغاز انتخابات از 8 اسفندماه

رئیس ستاد انتخابات کشور با اشاره به بررسی طرح یک فوریتی اصلاح موادی از قانون انتخابات شوراها در مجلس گفت: اگر قانون جدیدی وضع شود امکان اینکه زمان ثبت‌نام داوطلبان انتخابات شوراها یک هفته جلوتر انجام شود، وجود دارد.
دستور آغاز انتخابات از 8 اسفندماه

به گزارش صنعت نویس به نقل از فارس، علی‌اصغر احمدی رئیس ستاد انتخابات کشور با اشاره به برگزاری 3 انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری، پنجمین شوراهای اسلامی شهر و روستا و میان‌دوره مجلس شورای اسلامی در 29 اردیبهشت 96، اظهار داشت: دستور شروع انتخابات برای ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات میان‌دوره مجلس از 8 اسفند 95 و برای انتخابات شوراها از 30 اسفندماه و شروع ثبت‌نام انتخابات ریاست جمهوری از 22 فروردین 96 خواهد بود.

وی در ادامه افزود: تشکیل هیأت‌های اجرایی برای انتخابات میان‌دوره مجلس و شوراهای اسلامی شهر و روستا به ترتیب 8 و 25 اسفندماه 95 خواهد بود، همچنین تشکیل هیأت‌های اجرایی انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری در 22 فروردین 96 خواهد بود.

رئیس ستاد انتخابات کشور درباره زمانبندی ثبت‌نام داوطلبان انتخابات گفت: ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات میان‌دوره مجلس همزمان با دستور آغاز انتخابات یعنی 8 اسفندماه خواهد بود،‌ ولی از سوی دیگر ثبت‌نام داوطلبان انتخابات شوراها طبق قانون از 30 اسفندماه انجام خواهد شد. همچنین ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری 22 فروردین 96 خواهد بود.

احمدی با اشاره به بررسی طرح یک فوریتی اصلاح موادی از قانون انتخابات شوراها در مجلس تصریح کرد: در بحث طرحی که اکنون در قالب یک فوریتی در مجلس شورای اسلامی در حال بررسی است، اگر قانون جدیدی وضع شود امکان اینکه زمان ثبت‌نام داوطلبان انتخابات شوراها یک هفته جلوتر انجام شود، وجود دارد، ولی مستلزم تصویب این قانون جدید است که نمایندگان در حال بررسی این طرح هستند.

وی ادامه داد: همچنین با توجه به این طرح که اکنون در مجلس در حال بررسی است، امکان یکی شدن هیأت‌های اجرایی هر دو انتخابات وجود دارد و اینها مواردی است که در این طرح ذکر شده و تا زمانی که به تصویب نهایی نرسد، نمی‌خواهم به آن بپردازم، بلکه باید ببینیم قانون چه می‌گوید.

برچسب‌ها :

افزودن نظر جدید

خطا | پایگاه خبری صنعت نویس

خطا

پیغام خطا

  • فایل نمی‌تواند ایجاد شود.
  • فایل نمی‌تواند ایجاد شود.
وب سایت با یک خطای غیر منتظره مواجه شد. لطفا بعدا دوباره تلاش کنید.