خبر خوش وزیر نیرو درباره "خاموشی ها"

وزیر نیرو گفت: با توجه به صرفه‌جویی که مردم انجام دادند و کاهش دما خاموشی‌های برق رو به پایان است.
خبر خوش وزیر نیرو درباره "خاموشی ها"

به گزارش صنعت نویس، رضا اردکانیان عصر امروز در حاشیه آیین افتتاح و بهره‌برداری از پروژه ارتقاء واحد‌های یک و دو به فناوری «MAP۲B» نیروگاه علی‌آبادکتول در گفتگو با خبرنگاران استان، به نوسانات ارز اشاره و اظهار کرد: برای کاهش خسارات ناشی از نوسانات ارز در زمان لازم برای اصلاح قیمت و مصرف اقدامات لازم انجام نشد و به حوزه سرمایه‌گذاری و اولویت‌ها کم توجهی شد و باید شرایط را برای سرمایه‎گذاری بخش خصوصی به‎ویژه در بخش آب تسهیل می‌کردیم.

وی با اشاره به خاموشی‌های سراسری برق تصریح کرد: خاموشی سختی دارد و درس‌هایی نیز در آن وجود دارد و با در‌س‌هایی که در بخش دولت و صنعت گرفتیم امیدواریم مشکلات را زودتر برطرف کنیم.

وزیر نیرو تاکید کرد: نمایندگان مجلس صدای راستین مردم هستند و از سویی دیگر از نزدیک شاهد اقدامات ما بودند و از سال‌های گذشته گزارش مشکلاتی که امروز مردم با آن روبه رو شدند را از ما دریافت کردند.

اردکانیان گفت: خاموشی‌های برق به دلیل کاهش دما و همراهی‌ها که در رعایت مصرف برق اتفاق افتاده رو به اتمام است.

وی افزود: از ۵۷ هزار مگاوات برق مصرف‌شده نزدیک به ۲۲ هزار مگاوات به وسایل سرمایشی اختصاص دارد که انتظار داریم مردم در مناطق گرمسیر دمای وسایل سرمایشی خود را در حد دمای آسایش که ۲۵ درجه سانتی‌گراد است قرار دهند و قطعاً با این اتفاق نقاط دیگر کشور با خاموشی روبه‌رو نمی‎شوند.

 

منبع:فارس

افزودن نظر جدید