جمع آوری بساط دستفروش‌ها در تهران

رداری تهران می گوید رفع سد معبر از خیابان‌های ولی عصر و شریعتی را در دستور کار خود قرار داده و با تمرکز روی بساط مغازه‌داران در پیاده‍رو، دستفروش‌ها و وانت‌بارهایی که به صورت دوره‌گردی سدمعبر می کنند، تردد شهروندان را تسهیل می‌‎کند.

بارها از سوی مخاطبان سرویس مشکلات مردم درباره وانت بارهای مزاحم و دوره گرد، مغازه دارانی که جلوی دکان خود بساط می کنند و دستفروشانی که راه عبور و مرور مردم را می بندند، کامنتهای گلایه آمیزی عنوان شه است.

در این رابطه، شهرداری تهران اعلام کرده قصد دارد در دو خیابان اصلی شریعتی و ولی عصر، طرح مقابله با سدمعبر را اجرا کند. در این خصوص معاون امور شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۳ تهران از رفع و جمع آوری سد معبر خیابان های ولیعص، شریعتی، شهید کلاهدوز و میدان ونک خبر داد.

عدالت امیرزاده در این باره گفت: به منظور ساماندهی پیاده روها و تسهیل تردد شهروندان نسبت به رفع و جمع آوری سدمعبر در سطح نواحی ششگانه ، اقدامات لازم انجام شد.

امیرزاده با بیان اینکه هرگونه اشغال پیاده روها و استفاده غیر مجاز از آنها و میدانها، پارکها و باغ های عمومی، برای سکنی و... را سد معبر می گویند گفت: بعضی از اشخاص با ایجاد سد معبر به حقوق شهروندان تجاوز کرده و از معابر عمومی استفاده خصوصی می کنند.

او با بیان اینکه بخشی از سد معبر از سوی واحدهای صنفی انجام می شود گفت: در این مورد مغازه داران با گذاشتن کالا و اجناس در مقابل مغازه و اشغال پیاده روی معابر عمومی موجب اخلال در رفت و آمد عابرین پیاده می شوند و همچنین از فضای عبور و مرور نیز تصویری نازیبا و آشفته می سازند و ضمن ایجاد مزاحمت، مشکلات زیادی را بوجود می آورند .

امیرزاده درخصوص سد معبر دستفروشان نیز گفت: حضور دست فروشان نه تنها تجاوز به حریم شهروندان محسوب می شود بلکه جامعه را نیز از لحاظ بهداشتی و اقتصادی با مشکل مواجه می کند.. این افراد که با جنس ارزان اقدام به فروش کالای خود می کنند، با عرضه مواد غذایی غیر بهداشتی و آلوده سلامت و بهداشت شهروندان را به خطر انداخته و باعث شیوع بسیاری از بیماری ها می شوند و حقوق سایر کسبه را نیز تضییع می کنند.

او در ادامه ی سخنان خود با اشاره به سد معبر وانت بارهای دوره گرد و ثابت گفت : این وانت ها علاوه بر ایجاد سد معبر در معابر، کوچه ها و ... اغلب اوقات برای تبلیغ و فروش اجناس از بلندگو استفاده می کنند که این امر باعث ایجاد آلودگی صوتی و مزاحمت برای شهروندان می شوند که برخورد با این مشاغل مزاحم هم در دستور کار قرار دارد.
خبرآنلاین

برچسب‌ها :

افزودن نظر جدید


Fatal error: Class CToolsCssCache contains 1 abstract method and must therefore be declared abstract or implement the remaining methods (DrupalCacheInterface::__construct) in /home2/sanatnevis/public_html/sites/all/modules/drupal/ctools/includes/css-cache.inc on line 52