افزایش 50 میلیون متر مکعبی سوخت گاز نیروگاه‌ها

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی توانیر از افزایش سهم سوخت گاز نیروگاه‌ها طی 2 روز گذشته خبر داد و گفت:‌ وضعیت صادرات برق ایران به کشورهای همسایه در حال حاضر زیر هزار مگاوات است و روند دریافت پول برق از این کشورها روال عادی است.

صنعت نويس: افزایش 50 میلیون متر مکعبی سوخت گاز نیروگاه‌ها/دریافت پول برق از کشورهای همسایه روال عادی دارد
مصطفی رجبی مشهدی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در پاسخ به این سؤال که آیا شرایط سوخت‌رسانی و سوخت گاز نیروگاه‌ها هنوز در وضعیت دشوار قرار دارد یا خیر، گفت: طی 2 روز گذشته شرایط تحویل سوخت گاز نیروگا‌ه‌ها از سوی شرکت ملی گاز شرایط نرمالی پیدا کرده به طوری که با افزایش 50 میلیون متر مکعبی میزان سوخت نیروگاه‌ها به 120 میلیون متر مکعب رسیده است.

سخنگوی صنعت برق در پاسخ به این سؤال خبرنگار فارس که آیا هنوز نیروگاه‌های کشور از سوخت مازوت که برای محیط زیست مشکلات ایجاد می‌کند استفاده می‌کند یا خیر، گفت: هنوز برخی از نیروگاه‌ها از سوخت دوم و مازوت برای تأمین برق استفاده می‌کنند.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا ذخیره سوخت نیروگاه‌ها که عمدتاً سوخت گازوئیل است آیا در وضعیت خوبی است، گفت: ذخیره گازوئیل نیروگاه‌ها وضعیت نرمالی دارد و پایدار است اما باید مردم به این موضوع توجه کنند که طی روزهای آتی احتمالاً درجه دمای هوا کاهش می‌یابد و هوا سردتر می‌شود پس بنابراین 10درصد صرفه‌جویی در مصرف گاز می‌تواند باعث شود تا شرکت ملی گاز سوخت گاز بیشتری به نیروگاه‌ها تحویل دهد.

رجبی مشهدی با اشاره به اینکه هر چقدر تحویل سوخت گاز به نیروگاه بیشتر شود از سوخت مایع کمتری در نیروگاه‌ها استفاده می‌شود، گفت: در حال حاضر حدوداً 50 تا 60 میلیون لیتر سوخت مایع در نیروگاه‌ها که عمدتاً گازوئیل و مازوت است استفاده می‌شود.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا صادرات برق ایران به کشورهای همسایه روال عادی را دارد، گفت: صادرات برق ایران کمتر از یک درصد مصرف گاز بخش خانگی است.

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی توانیر افزود: در حال حاضر میزان صادرات برق ایران به کشورهای همسایه زیر هزار مگاوات است.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا دریافت پول برق از این کشورها بابت صادارات مشکلی ندارد، اظهار داشت: در حال حاضر دریافت پول برق از این کشورها روال عادی خود را طی می‌کند.

برچسب‌ها :

افزودن نظر جدید